Konsolidácia je v poslednej dobe veľmi moderné slovo. Banky pochopili, že na pôžičku už veľa klientov nenalákajú vďaka vysokej zadlženosti ľudí. Tak vyzývajú na konsolidáciu. A čo to vlastne tá konsolidácia je?

Konsolidácia úveru je banková operácia, ktorá zlučuje všetky bankové aj nebankové úvery do jednej pôžičky. Dlžník potom spláca len jednému veriteľovi.

Neznie to úžasne? Určite ste sa už viackrát stretli s reklamou, ktorá hlása, že vďaka konsolidácii uľahčíte život sebe aj svojej peňaženke. Budete splácať po menších sumách, máte možnosť si vziať hotovosť a navyše Vás čaká nejeden bonus. Ale nič nie je zadarmo!

Pozor na konsolidácie

Pokiaľ máte viac pôžičiek a premýšľate o konsolidácii, nenechajte sa zmiasť marketingovými heslami. Keď banka splatí všetky vaše doterajšie „nevýhodné“ úvery a dlhy, na čom teda zarobí?

Konsolidácia môže zmenšiť výšku splátky, ale zvýši Vaše celkové zadlženie.

Navyše podmienky pre získanie konsolidácie sú dosť prísne, pretože konsolidácia je inými slovami pôžička! Nižšie popisujeme niekoľko prípadov, kedy na konsolidáciu rovno zabudnite.

Kedy sa konsolidácii vyhnúť?

  • Klienti, ktorých banka vyhodnotí ako rizikových, sú znevýhodnení a nie je výnimkou, kedy RPMN (ročná percentuálna miera nákladov) môže dosiahnuť až k 20%. V týchto prípadoch je výhodnejší aj klasický úver.
  • Ak ste vedení v registri dlžníkov, budete mať problém nájsť banku, ktorá by pre Vás konsolidáciu zariadila.
  • V prípade vysokých dlhov a možnosti zaručenia sa nehnuteľnosťou vychádza výhodnejšie americká hypotéka. Avšak pozor na úžerníkov a neseriózne spoločnosti.
  • Pokiaľ máte nízke príjmy (obdobné podmienky ako pri bankových úveroch).

Na dlhy s Prvou oddlžovacou s.r.o.!

Spoločnosť Prvá oddlžovacia s.r.o. je expertom na oddlženie. Naším cieľom je dlžníkom ušetriť čo najviac peňazí a pomôcť im z ťažkej finančnej situácie. Preto:

obráťte sa na našich odborníkov, ktorí Vám zadarmo poradia a prepočítajú, koľko by Vás stála konsolidácia. Navyše vám navrhnú aj optimálne riešenie Vašej situácie.

A ako Vám pomôžeme?

Správa záväzkov

Je unikátna služba, kedy všetky Vaše starosti a záväzky prenecháte našim certifikovaným špecialistom – správcom dlhov. Tí sa potom starajú o všetky administratívne záležitosti, vyjednávajú lepšie podmienky s veriteľmi a poskytnú Vám právnu pomoc.

Viac o správe záväzkov

Osobný bankrot

V špecifických podmienkach je možné pre oddlženie (zníženie finančnej záťaže) zvoliť osobný bankrot. Osobný bankrot, tzv. ODDLŽENIE je inštitút, ktorému musí predchádzať konkurz a dlžník musí splniť množstvo podmienok. Jednou z nich je aj mať relatívne vysoký finančný obnos na poplatky.

Viac o osobnom bankrote

Každý klient má individuálne a špecifické problémy, a preto vždy hľadáme a navrhujeme riešenie na mieru, ktoré je pre Vás najvýhodnejšie. Volajte infolinku: 0800 221 331 alebo vyplňte žiadosť online.