Nachádzate v poštovej schránke stále nové a nové upomienky? Je to prvý varovný náznak, že máte finančné problémy. Upomienka je vlastne také upozornenie, že veriteľ chce svoje peniaze späť a dáva Vám poslednú šancu svoje záväzky splatiť bez sankcií alebo prípadne s relatívne malou pokutou. Možno to tak nevyzerá, ale zaslanie upomienky je v skutočnosti ústretové gesto od veriteľa, ktorý nie je povinný Vás informovať a môže rovno začať kroky na vymáhanie dlhu.

Majte na pamäti, že finančné problémy sa samé nevyriešia a nezmiznú. Odkladaním riešenia a ignorovaním upomienok sa dobrovoľne dostávate do dlhovej pasce.

Čo mám teda robiť?

1. Buďte aktívny, nepodliehajte skepse, panike. Všetko sa dá vyriešiť.

2. Urobte si prehľad všetkých svojich dlhov vrátane výšky záväzkov, splátok a lehôt. Pri tých dlhoch, ktoré sú po splatnosti, zistite, koľko splátok už dlhujete.

3. Zanalyzujte si svoju finančnú situáciu a spočítajte si, ako ste na tom s rodinným rozpočtom

Máme pre Vás pripravenú kalkulačku Vášho zadlženia, kde si môžete overiť svoju finančnú situáciu.

4. Ujasnite si, prečo vám upomienky chodia? Na výber sú tieto obvyklé scenáre:

Zábudlivosť
Finančný problém – dočasný / trvalý
Duševná rezignácia – „keď nič nemám, nebudem nič platiť“

Dohoda s veriteľmi

Ak sa budete snažiť situáciu vyriešiť svojpomocne, mali by ste začať čo najskôr vyjednávať s veriteľmi a dohodnúť sa na reálnom riešení – napríklad to môže byť splátkový kalendár.

 Hlavne sa vyvarujte ďalšiemu zadlžovaniu – tzn. brať si ďalšiu pôžičku na umorenie existujúcich dlhov.

Akurát by ste si riešenie odložili o nejaký čas. Po vyčerpaní takto získaných finančných prostriedkov by ste stáli opäť pred rovnakým problémom – akurát s ešte ďalším záväzkom a väčšou výškou dlhov.

Ak máte veľké množstvo veriteľov, Vaša šanca, že sa so všetkými dohodnete na kompromise, je veľmi nízka.

Aké je riešenie?

Ponúkame Vám niekoľko možností, ako sa zbaviť dlhov.

1. Správa záväzkov

Ponúkame osvedčenú službu správa záväzkov.

Správa záväzkov je pomoc od finančných odborníkov, ktorí dokážu efektívne zmierniť Vašu finančnú stratu. Certifikovaní špecialisti sa o všetko postarajú a poskytnú právnu ochranu Vášmu majetku.

 Chcem sa dozvedieť o Správe záväzkov viac informácií.

Chcem si prečítať referencie skutočných klientov.

2. Osobný bankrot

Osobný bankrot je spôsob oddlženia pre fyzickú osobu alebo živnostníka. Je nutné splniť množstvo podmienok a mať pripravený nemalý obnos na správne poplatky. Naši špecialisti Vám radi poradia.

Chcem vedieť ďalšie informácie o osobnom bankrote.

Ak máte pocit, že Vám dlhy pomaly prerastajú cez hlavu a množí sa Vám viac a viac upomienok od veriteľov, na nič nečakajte a kontaktujte našich špecialistov na oddlženie. Zadarmo Vám dáme cenné rady pomôžeme s riešením.

Volajte infolinku: 0800 221 331 alebo vyplňte žiadosť online.